Spływ kajakowy to aktywna przygoda blisko natury dla rodzin i firm

Marzysz o aktywnym spędzeniu czasu i niezapomnianej przygodzie blisko natury? Spływ kajakowy to idealny wybór dla rodzin, znajomych czy osób podróżujących indywidualnie.

Pamiętaj, że woda to żywioł – nie ma z nią żartów. Musisz być odpowiednio przygotowany. Zawsze zakładaj kamizelkę asekuracyjną, zabierz ze sobą prowiant i coś do picia. Do wodoszczelnego worka spakuj odzież na zmianę. Przydadzą ci się buty kajakarskie (na pewno nie zakładaj klapków!). Jeżeli nosisz okulary, zabezpiecz się przed ich utratą – zwiąż je sznurkiem, tak, żeby ci nie spadły.

Jeżeli chcesz zabrać ze sobą do kajaka telefon, portfel, dokumenty lub inne wartościowe rzeczy (co odradzamy), zapakuj je w specjalne, wodoszczelne opakowania (np. woreczki strunowe lub sakwy wodoszczelne). Chroń swoje ręce przed odciskami, np. zakładając specjalistyczne rękawiczki lub rękawiczki rowerowe.

W czasie spływu kajakowego jesteś narażony na poparzenia słoneczne. Pamiętaj o posmarowaniu się kremem z filtrem i założeniu czapki z daszkiem.

Spływ kajakowy dla fantastyczna przygoda dla dorosłych, ale również dla dzieci! Dzieci jak najbardziej mogą wziąć udział w wodnej wyprawie, ale muszą płynąć w towarzystwie osoby dorosłej. Te najmłodsze mogą płynąć jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym.

Pamiętaj, spływ kajakowy to także ryzyko wywrotki. Przygotuj się na wszelkie ewentualności i ciesz się niezapomnianym doznaniem przyrody.